Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски беше во посета на Ѓорче Петров на отворање на новата општинска зграда.

При посетата, Мицкоски доби прашање од медиумите за коментар во однос со последната објава на Никола Груевски на социјалните мрежи.

Нека е жив и здрав, мојата порака до Никола Груевски е не би сакал никогаш да им правам на луѓето тоа што не сакам луѓето мене да ми прават“, одговори Мицкоски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.