Александар Митовски, уредник на „Инфомакс.мк“, кој ги објави последните снимки на Зоран Заев вели дека не знае кој е лицето со кое тој зборува, но оти веројатно се работи за негов близок пријател.

Јас не знам, но веројатно е другар, односно близок пријател. Начинот на кој разговара остава впечаток дека соговорникот веројатно е исклучутелно близок човек до Заев-вели Митовски во емисијата „Што не е јасно“ на Алфа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.