Ги гледам СДСМ и сум во неверување. ДЕНЕС пуштиле соопштение до медиумите – реакција на моја прес конференција која се случи ВЧЕРА…

Прво, не само што ја погрешија темата, туку го промашија и денот. Но второ и поважно, им требаше еден ден да ги смислат лагите.

Ако лажете за ова, за што се друго лажете?, пишува на социјалната мрежа на Фејсбук Марија Митева портпарол на ВМРО-ДПМНЕ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.