Да излезеш од најхуманиот ресор – #Здравство со обезбедување е доволен показател што си оставил зад себе и каков ти е имиџот и кредибилитетот (и личниот и политичкиот).

Ова на својот Твитер профил го напиша портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Марија Митева откако беше потврдено дека поранешниот министер за здравство Венко Филипче се уште има полициско обезбедување поради како што вели тој, безбедносна проценка.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.