Време е за храбри одлуки, дали ќе има промени зависи од секој еден од нас, пишува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски.

Да ни е вечна Македонија, порача тој.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.