Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски денеска им оддаде почит на загинатите македонски бранители кај месноста Љуботенски балила пред нивното спомен одбележје во скопско Волково, по повод 19 години од масакрот во 2001 година.

19 години од загинувањето на осумте македонски јунаци кај месноста Љуботенски бачила. Вечен да е споменот за нив и идејата за силна Македонија. Се бореа и загинаа за Македонија, порача Мисајловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.