Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски денеска заедно со пратениците Дафина Стојаноска и Александар Велјановски ги посетија жителите на селото Теарце.

Денес заедно со пратениците Дафина Стојаноска и Александар Велјановски ги посетивме жителите на с.Теарце. Гневот е огромен и народот бара промени кои се повеќе од неопходни. Мора да се стави крај на криминалите и безредието. Граѓаните на Република Македонија заслужуваат многу повеќе, пишува во својот пост на Фејсбук Мисајловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.