Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, денеска бил во посета на општина Ѓорче Петров каде се сретнал со повеќе жители.

Попладне со граѓаните на Ѓорче Петров. Чесни и достоинствени луѓе кои сакаат промени, перспектива и надеж. Ќе победиме, за Македонија, пишува Мисајловски на својот Фејсбик профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.