Благодарност до сите граѓани што ја дадоа својата подршка на локалните избори во Ново Село за нашиот кандидат Николчо Стоилков и за новата претседателка на Република Македонија, професорката Гордана Сиљановска. Ајде сите заедно во недела да излеземе и да го дадеме својот глас за позитивни промени и достоинствена татковина, пишува потпретседателот на ВМРО – ДПМНЕ, Владо Мисајловски на својот Фејсбук профил.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.