Главата горе и не заборавајте, ова е ваша земја, ова е земја на сите вие кои што живеете во неа и ничија друга!
ДА ЖИВЕЕ РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА“!, напиша на Фејсбук, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.