Денес го дадов својот потпис за спречување на законот за фингиран попис, кој власта сака да го спроведе само поради тоа што има ветувања до одредени политички партии, а губитник од сето тоа е Република Македонија.
Овој демократски чин кој е поддржан во огромен број од граѓаните на Република Македонија, докажува дека граѓаните нема да отстапат од црвените линии кои ги има македонскиот народ.
Нашата борба продолжува!, напиша на Фејсбук, потпретседателот на ВМРО ДПМНЕ, Владо Мисајловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.