Пратениците од власта само што гласаа против предлогот законот на ВМРО-ДПМНЕ за зголемување на пензиите за 20%, напиша на својот фејсбук профил Владо Мисајловски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ и пратеник во Собранието.

Изгледа сеуште не ја примиле пораката од народот од последните избори.

Но, набрзо ќе има нови избори, па ќе се соочат со народот уште посилно и помасовно. Ќе им стане јасно народот на која страна е!

ВМРО ДПМНЕ на изборите вети, а тоа што е ветено ќе биде исполнето по заминување на оваа неспособна власт.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.