Го посетивме манастирот Св. Илија во с. Кучково во скопско Ѓорче Петров. Нека е за многу години, да ни е вечна Македонија! – напиша на својот Фејсбук профил Владо Мисајловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.