Обновата се крие во секој од нив, бидејќи тие се генерацијата врз која во иднина ќе се темели нашата држава. Тие се оние кои ги следат трендовите и стандардите во поразвиените земји и со нас ги споделуваат идеите како да подобриме нешто и во Република Македонија, истакна носителот на ВМРО-ДПМНЕ во втората изборна единица на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски при посетата во Општина Бутел.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.