Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски потсети што сè во моментот нема обезбедено владата предводена од СДСМ, нарекуваќји ги неспособни.

❌Нема сведителства за децата
❌нема проекти
❌нема вакцини
❌нема пасоши
❌нема да има предмет историја
❌нема лични карти
❌нема инвестиции
❌нема возачки дозволи и таблички
❌нема реформи …..
Ама важно секоја година има датум за датум ⁉️

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.