Поранешниот министер за транспорт и врски Владо Мисајловски остро реагира на изјавата на Благој Бочварски, претседателот на комисијата за транспорт и врски на СДСМ, кој вчера призна дека трасата на патот Кичево – Охрид не била промашена како што претходно се тврдеше.

Пу, пу не важи! Сè што говоревте испадна дека е лага. Не сте вие на прав пат, туку вас ви е утната трасата, порача Мисајловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.