Не може да се заборави секоја една капка крв што паднала во Куманово во борбата за слободна Македонија, напиша Владо Мисајловски по вечерашниот протест.

Тој објави и видео од протестот со возила со коментар „Реки народ што се вика Македонија“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.