Владо Мисајловски денеска присуствуваше на утринската литургија во црквата Св.Спас.

За многу години Спасовден !

Присуствуваме на утринска литургија во Црквата Св. Спас во населба Маџари заедно со дел од членовите на општинскиот комитет Гази Баба.

Почитувајќи ги здравствените мерки да ја почитуваме и верата.

За многу години Спасовден !

Присуствуваме на утринска литургија во Црквата Св. Спас во населба Маџари заедно со дел од…

Posted by Vlado Misajlovski on Thursday, May 28, 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.