За многу години престојниот празник Свети Никола !

Вечерва имав задоволство да бидам дел од Свечената академија по повод прославата на Патронот на преубавиот град Свети Николе – “Свети Николај”.

Благодарност за поканата до Дејан Владев – Градоначалник на Општина Свети Николе кој со неговиот тим направија убав настан како што доликува на ваков свет град, напиша на својот Фејсбук профил потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.