Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски на колегите од власта им порача дека има време за политика, затоа да престанат со театарот во пресрет на изгласувањето на петтиот сет мерки за граѓаните.

Веднаш почнете ја седницата за да го изгласаме петтиот пакет мерки !
На граѓаните им треба помош!
Има време за политика, доста е со театарот !, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.