Владо Мисајловски на социјалните мрежи се заблагоради на помошта од Турција.

Турција е голем поддржувач и пријател на Македонија.

Турскиот народ во Македонија е високо ценет и е еден од главните контрибутори во развитокот на нашата држава.

Република Турција Ви Благодариме!

МАКЕДОНИЈА ИМА ПРИЈАТЕЛИ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.