„Летувајте во Македодонија, на езеро или планина“, вели носителот на ВМРО-ДПМНЕ во втората изборна единица ,Владо Мисајловски.

Тој го посочува локалитетот Кокино како едно од местата кои можат да се посетат и да се уверат во убавините на нашата земја.


Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.