Денеска сум во Куманово на еден убав хепенинг заедно со кандидатите за пратеници во ИЕ2 Бране Петрушевски, Кети Димковска и Тихомир Алексовски. Победничката атмосфера се чувствува и во воздухот, Куманово е подготвено за промени и тие ќе се случат многу наскоро. На македонскиот народ му е доста од лаги, манипулации и понижувања. Доаѓа крајот на криминалот, корупцијата и уцените во наша држава.

На 15-ти јули Куманово и кумановчани ќе излезат на гласање и ќе го заокружат бројот 14 – напиша носителот на пратеничката листа на ВМРО-ДПМНЕ во втората изборна единица, Владо Мисајловски по средбата со кумановци.

Денеска сум во Куманово на еден убав хепенинг заедно со кандидатите за пратеници во ИЕ2 Бране Петрушевски, Кети…

Gepostet von Vlado Misajlovski am Sonntag, 12. Juli 2020

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.