Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денес во 12:00 часот, заедно со градоначалникот на општина Ранковце, Борче Спасовски во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“, ќе извршат увид на градежни активности на улици во село Радибуш, општина Ранковце.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.