Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денеска заедно со пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо Муцунски по повод 2 август, празникот Илинден, заедно оддадоа почит и положија цвеќе пред споменикот на македонскиот национален борец, деец и политичар и прв претседател на Президиумот на АСНОМ, Методија Андонов Ченто кој што се наоѓа на плоштадот „Македонија“.

На својата официјална Фејсбук страница, Мисајловски сподели фотографии од денешниот настан и им го честиташе празникот Илинден на сите Македонци.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.