Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски по денешната посета на Куманово во рамките на средбите со граѓаните на овој град, но и посетата на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Куманово, на својот фејсбук профил напиша:

Општинскиот Комитет Куманово е спремен за победа.
Граѓаните се обединуваат околу идејата за обнова на Македонија,сакаат повторно да ја застанат на нозе, да се гради, да се развива, повторно тема да станат мерките и проектите, подобрувањето на економијата и стандардот, функционирањето на правниот систем.

Победуваме во гордото Куманово !

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.