Гоце е Македонија, а Македонија била и ќе остане вечна! Нека е вечна слава на нашиот ДАСКАЛ !!! ДА ЖИВЕЕ РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА !!! Се вели во Фејсбук статусот на потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.