Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, испрати порака по повод годишнината од раѓањето на Гоце Делчев.

ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ Е МАКЕДОНЕЦ,
ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ Е МАКЕДОНИЈА ! 
149 години од раѓањето на Гоце Делчев, апостолот и срцето на револуционерна Македонија – напиша Мисајловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.