Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски денес беше во Гевгелија од каде порача дека гевгеличани се подготвени за промени.

-Андон Сарамандов ПОБЕДУВА ВО ГЕВГЕЛИЈА! Гевгелија е спремна за промени, благодарност до жителите за огромната поддршка што ни ја даваат во секое населено место за да создадеме нова иднина. Време е за промени, време е за проекти, време е за ПОБЕДИ! Напиша на Фејсбук, Мисајловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.