Ајде сите заедно референдумски да победиме!, порача потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Владо Мисајловски по денешното претставување на кандидатот за градоначалник на Бутел, Дарко Костовски.

Излези и гласај за нови промени.
Време е секој од нас да биде одговорен за иднината која заеднички ќе ја создадеме.
ВМРО ДПМНЕ ПОБЕДУВА !!! 🇲🇰
Приклучете се сите, заедно да започнеме нова страна на успеси за поубава Македонија, вели Мисајловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.