Поранешниот министер за транспорт и врски, Владо Мисајлоски запраша до кога владата ќе тера политиканство, наместо да се посвети за здравството и економијата.

Само што најави Владата дека ќе прогласи 30 дена КРИЗНА СОСТОЈБА!!! Ама важно избори во Штип ќе си тераат⁉️⁉️

Наместо да се посветат целосно на здравјето и економијата, власта си тера само политиканство!!!,реагира потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, откако претходно од страна на кризниот штаб беше прогласена 30 дневна кризна состојба.

Само што најави Владата дека ќе прогласи 30 дена КРИЗНА СОСТОЈБА !!!
Ама важно избори во Штип ќе си тераат ⁉️⁉️
Наместо…

Posted by Vlado Misajlovski on Thursday, 19 November 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.