Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Владо Мисајловски, ја истакна бројката од 100 илјади потписи против Законот за попис.

100.000 потписи !!!
БЛАГОДАРНОСТ ДО ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА – напиша Мисајловски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.