Актулениот премиер Димитар Ковачевски и неговиот претходник Зоран Заев денес присуствуваа на централната прослава на 20 годишнината од формирањето на ДУИ во организација на партијата. Меѓу гостите беа и министрите од СДСМ Фатмир Битиќи и Славица Грковска. На прославата беше пресечна огромна торта во чест на јубилејот, а партискиот лидер Али Ахмети одржа говор.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.