Вратете ги училиштата на регулиран пазар за стуја, зголемете ги блок дотациите на општините, апелира професорката Весна Јаневска до владата откако министерот за образование Јетон Шаќири најави дека доколку е потребно и нема струја во училиштата, повторно ќе има онлајн настава.

Министре Шаќири, Никој не сака онлајн настава, ни учениците, ни родителите ни наставниците. Онлајн наставата не е опција.
Вратете ги училиштата на регулиран пазар за стуја, зголемете ги блок дотациите на општините.
Не им правите штета на ВМРО-вските градоначалници, ги осакатувате децата!, порача Јаневска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.