Кога СДСМ беше во опозиција не штедеше навреди и жесток говор на омраза кон тогашниот министер за здравство, Никола Тодоров.

Најморбидна етикета која му ја залепија беше „министер за смрт“. Но, денес тоа не важи.

Тодоров веќе за нив не е „министер за смрт“, туку експерт кој им помага со совети за борбата против коронавирусот.

Секојдневно сме во комуникација и совети добивам од еден пopaнешен министep за здpaвство од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Тодоров, кој има експepтиза од областа на епидемиологиjaта. Тоа ние го користиме за сосема соодветна комуникациja, за размена на искуства и совети. Нема тука поделба на ниту еден доктор по политичка основа, истакна министерот за здравство Венко Филипче.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.