Министерот за информатичко општество и јавна администрација Јетон Шаќири е позитивен на коронавирус.

Неколку дена што се лекувам од Ковид-19 во домашни услови, мојата здравствена состојба е стабилна и се подобрува.Ви благодарам на сите за вашето внимание и за многуте пораки што ги имам примено! Се надевам дека наскоро ќе се вратам на моите секојдневни активности.Посакувајќи на сите вас и на вашите сакани добро здравје, барам од вас да бидете внимателни и да ги почитувате мерките!, напиша на Фејсбук Шаќири.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.