Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на Фејсбук објави дека се сретнал со министерот за транспорт и врски Благој Бочварски.

На билатралната средба потврдивиле дека зголемувањето на безбедноста на сите учесници на сообраќајот останува наш врвен приоритет.

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.