Зошто доцни вакцинацијата во Македонија?
Кратко: заради неспособноста на Венко и Заев!, напиша на Фејсбук, пратеникот на ВМРО ДПМНЕ, Антонио Милошоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.