Антонио Милошоски на својот Фејсбук профил напиша дека францускиот „Ле Монд“ ги потврди дипломатските информации дека “Проширувањето на ЕУ блокирано од Париз, Берлин и Хаг”.

Денешниот либерален француски Ле Монд со потврда на дипломатските информации дека “Проширувањето на ЕУ блокирано од Париз, Берлин и Хаг”. Во поднаслов дека барањата за преговори на Албанија и Македонија се одбиени!
Заев, Димитров и Бујар сè уште ли шират лажни вести за покритие на нивниот неуспех?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.