Рекет2: Поднесена кривична пријава против директорот на ФЗОМ Дончев и министерот за здравство Венко Филипче. Имало ли изнуда на пари, месечни транши и пат до Струмица “кај Благајникот со брада”? Дали и колку @Zoran_Zaev бил во тек со уценувањето на сопственикот од МК и инвеститорот од Шведска, дали го пријавил Рекет2 кај обвинителката и зошто не?!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.