Претседателот на комисијата за надворешни работи Антонио Милошоски му одговара на вицепремиерот Никола Димитров кој си најде изговор зошто не дојде на вчерашната комисиска расправа на која се говореше за Меморнандумот на Бугарија.

Милошоски на Фејсбук го нарекува Димитров размазениот министер не сакал да го загрозува своето здравје, за да си ја работел работата. Колку лицемерно, кога се знае дека дел од неговата висока министерска плата, со личен шофер и службено возило ја зема за да работи, меѓу другото, и за давање отчет и пред пратениците, со присуство во Собранието.

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.