Антонио Милошоски пратеник од редовите на ВМРО ДПМНЕ во вечерашната емисија на ТВ 24 кажа дека власта се обидува да можното недобивање на датум за преговори кое што го насетува да го сподели како одговорност со опозицијата.

– Значи имаме три различни изјави, премиерот Заев вика дека лани добивме датум, Вице премиерот Османи вика годинава ќе добиеме датум , а Хан вика ќе имаме подготвителна фаза па за следната година може да се очекува датум. Милошоски кажа дека јавноста не знае кој е во право и дека наскоро тоа ќе се дознае.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.