Што не ги казни или приведе сега судот двајцата адвокати на Катица Јанева, прашува Антонио Милошоски, откако денешното судење за „Рекет“ се одложи поради болест на двајцата застапници на специјалната обвинителка.

Двајцата адвокати на Катица координано се разболеа во ист ден. Шо не ги казни судот сега или да се закани дека ке ги приведе, плус дека ќе И назначи на Сињора Катица адвокат по службена должност?? Или тоа само за адвокати во “предметите” на СЈО што ги нарачува лицето З.З., прашува Милошоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.