Македонија, за жал, во последниве две недели се наоѓа на високото 5то место од вкупно 33 европски земји, по стапката на смртност од Ковид19 на 100.000 жители.
Трагедија за многу семејства и огромна загуба на човечки ресурси за општеството.
Време е за оставки и одговорност!, напиша на Фејсбук, Антонио Милошоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.