Инициран од неодамнешните напади во неколку здравствени установи и и како потсетување на се поголемата зачестеност на ваквите напади, здравствените работници денеска во 11 часот ќе излезад на протест.

По тој повод, пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски потсетува на ветувањата кои ги даваше Зоран Заев за здравството во Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.