По излагањето на министерот Спасовски за две пријави од страна на претседателскиот кандидат Стево Пендаровски за незаконско следење, со реплика се јави повторно пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски.

„Денеска тука во Собранието расчистивме една работа. А тоа е дека Стево Пендаровски не е следен од странски служби. Дека тоа е претставено како лага за да се направи нешто големо. Значи Стево Пендаровски лажел дека бил следен од странски служби, и со тоа ја манипулира јавноста“, рече Милошоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.