Обвинителството продолжува да биде алатка за притисок на власта кон неистомислениците, пишува на неговиот фејсбук пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски.

Секој опонент на политиката на кланот Заеви кој ги разоткрива аферите на нивното крими-владеење, без разлика дали е новинар, политичар или стопанственик, се соочува со ризикот да биде неосновано обвинет, со цел да биде заплашен, а политичките прогони служат како параван зад кои ќе се кријат актуелните рекети, афери и организиран криминал на власта, пишува Милошовски и додава: Но, се ќе има свој крај, вклучително и политичката злоупотребата на обвинители и судии од страна на власта на Заев.

Обвинителството продолжува да биде алатка за притисок на власта кон неистомислениците. Секој опонент на политиката на…

Gepostet von Antonio Milososki am Montag, 24. August 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.