Пратеникот Антонио Милошоски состави кус изборен двобој за локалните избори:

📌Данела е подобра од Петре за сите скопјани
👍Борче е подобар од Сугаре за сите прилепчани
📌Вулнет е подобар од Теута за сите тетовчани
👍Дарко е подобар од Велимир за бутелчани
📌Пецаков е подобар од Константин за Охрид
👍Александар е подобар од Дехари за кичевчани
📌Миле е подобар од Ивица за сите виничани
👍Таравари е подобар од Бејта за гостиварчани
📌 Горан е подобар од Делков за Неготино
👍Орце е подобар од Темелковски за К.Вода
🚩Борче за Петровец, Тимчо за Аеродром, Марјан за Пробиштип, Александар за Илинден, Тони за Куманово, Ацо Ристов за Радовиш…
Така е и во Чаир, и во Гази Баба, и во Велес, и во Битола, и во Гевгелија, и во Градско, и во Василево, и во Демир Хисар, и во Ѓорче, Штип, Карбинци и во многу други општини, помали или поголеми❗

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.