За објавениот текст во „Ла верита“, Антонио Милошоски напиша на својот фејсбук профил:

Корисна лектира од Кривичниот законик за Зета Зета, Вице Фратело и Зоран Георгиев (сопругот на судијката Лорета Георгиева, која со ургенции на ЗЗ стана член на Судскиот Совет):

“Тој што на лице со избирачко право му нуди, дава или ветува подарок или друга корист, со намера да го придобие да го врши, да не го врши или како да го врши избирачкото право, ќе се казни со затвор од најмалку пет години“
(чл. 162 од Кривичен закон)

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.