Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски, на гостувањето во емисијата 10 минути на ТВ21, рече дека Јанева е виновна што СЈО доживеа неславна судбина.

„Таа личност, обивнителка која требаше да ја воскресне правдата и довербата во правосудството во Република Македонија, за жал таа е токму една од одговорните што СЈО доживеа ваква неславна судбина со самата таа во притвор“

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.